Warning: file_exists() [function.file-exists]: Unable to find the wrapper "https" - did you forget to enable it when you configured PHP? in /www/doc/www.advia.cz/www/plugins/system/plugin_googlemap3/plugin_googlemap3_helper.php on line 1232
Finanční kalkulačky

Finanční kalkulačky

Na internetu je možno nalézt značné množství různých finančních kalkulaček. Na vybrané z nich níže najdete odkazy, které se otvírají v nové záložce.

Nechceme zpochybňovat oblíbenost kalulaček, nicméně při jejich použití je dobré si uvědomit, jaké jsou jejich možnosti a omezení.

Je dobré mít zejména na paměti, že kalkulačky dávají pouze základní informaci. Jen ve zcela výjimečných a triviálních případech lze doporučit učinit rozhodnutí na základě jejich použití.

Již z principu fungování kalukaček je zřejmé, že nemohou zohlednit košatost a proměnlivost legislativy, která příslušnou oblast upravuje. Navíc kalkulačky nemohou dostatečně zohlednit vývoj trhu - proměnlivost úrokových sazeb, různé zvýhodněné akce, apod. Vždy proto doporučujeme vyhledat příslušnou odbornou konzultaci.

Daňové kalkulačky Ministerstva financí

Důchodová kalkulačka Ministerstva práce a sociálních věcí

Kalkulačky na serveru mesec.cz